Неприємний запах з рота (галітоз) – причини та способи профілактики

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 4.00 из 5)
Loading...
Корисні поради
  • 89
  • 4
Зміст

Поганий запах із рота – це не завжди ознака неякісного догляду за зубами. Таке явище може свідчити про проблеми зі здоров’ям. Щоб визначити причину, необхідно спочатку проконсультуватися у стоматолога, а потім у інших профільних лікарів, залежно від попереднього висновку фахівця.

Чому з’являється галітоз

Неприємний запах з рота (галітоз) – причини та способи профілактики - 1 | Complex DentГалітоз – це патологічно неприємний стійкий запах із рота. Він супроводжує людину, незалежно від якості догляду за ротовою порожниною. Якщо довго не чистити зуби або застосовувати ополіскувач, може періодично виникати неприємний аромат, але він усувається після чищення зубів. А ось галітоз прибрати не так складно. Спершу доведеться усунути його основну причину. Займатися лікуванням потрібно не тільки тому, що запах із рота заважає нормальному спілкуванню та змушує відчувати постійний дискомфорт. Це необхідно в першу чергу тому, що галітоз є ознакою будь-якого захворювання.

Причини та фактори ризику появи галітозу:
• запалення ясен, гінгівіт хронічної течії;
• різні види стоматитів;
• наявність карієсу та некаріозних уражень зубів;
• розлади з боку шлунково-кишкового тракту;
• рефлюкс, коли відбувається викид вмісту шлунка у стравохід;
• захворювання гепатобіліарної системи.

Щоб вирішити цю проблему, спочатку потрібно провести професійну гігієну зубів та пройти повну санацію ротової порожнини. Якщо це не дало результату, потрібно шукати причину у системних захворюваннях, я це вже можна зробити лише під керівництвом лікаря. Як запобігти появі неприємного запаху з рота Щоб не зіткнутися з проблемою галітозу, важливо виконувати якісну гігієну ротової порожнини.
Сюди входить щоденне чищення зубів із застосуванням щітки, пасти, йоржика, зубної нитки та ополіскувача. Під час гігієни не потрібно забувати про чищення язика, щік та ясен, адже саме на них відбувається найбільше скупчення патогенних мікроорганізмів. Залишки їжі під дією бактерій починають тинятися, що дає гнильний запах. Тому важливо добре очищати міжзубні проміжки.

Що ще потрібно знати для профілактики галітозу:

• поява будь-якого дефекту на слизовій або болючості зубів – це привід звернутися до стоматолога, адже наявність запалення та гниття будуть факторами поганого запаху;
• кожні 3-4 місяці необхідно проводити професійну гігієну зубів, адже без цього відбуватиметься скупчення твердого зубного нальоту над та під яснами, що буде фактором руйнування емалі та запалення слизової оболонки;
• крім зубної пасти та щітки, важливо застосовувати і додаткові пристрої, включаючи іригатор, який служить професійним помічником у домашніх умовах.
У багатьох випадках неприємний запах з рота пов’язаний із захворюванням травної системи або особливостями харчування. Тому у разі стійкого галітозу рекомендується проконсультуватися і з гастроентерологом.