Правильне чищення зубів

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Корисні поради
  • 8
  • 2

Не знаєте, як правильно чистити зуби?

Правильне чищення зубів - 1 | Complex DentЦя стаття буде корисною як для маленьких діток, так і для дорослих. Правила чищення зубів дуже важливі. Тому що ми всі давно знаємо, що відбувається з нашими зубами, якщо їх не доглядати і не відвідувати стоматолога хоча б раз на рік, але рекомендують раз на пів року. За вами залишається вибір, як чинити зі своїм здоров’ям і що на вас чекає в майбутньому. На 90% ми повністю відповідальні за наші зуби, за їх догляд. Всього лише 10% зі 100% зубних хвороб спровоковані такими причинами, як:

– Нестача кальцію;
– вроджені аномалії;
– гормональні дисфункції.

Решту часу зуби повністю передані до наших рук.

Чому важливим є доглядати зуби?

Почнемо з того, що це є естетично правильним, тому що наша посмішка, запах з рота та стан зубів повинні приносити задоволення не тільки вам, а й людям, з якими ви розмовляєте. Напевно, не приємно було б спілкуватися з людиною, яка має неприємний запах з рота, хоча цьому можуть супроводжувати й інші захворювання. Але це не привід залишати свої зуби поза увагою.

У нашому організмі є як умовна, і патогенна флора. Коли ми не стежимо за ротовою порожниною, у нас з’являється безліч патогенних мікробів, які мають властивість швидко розмножуватися і створювати нам у кращому випадку просто дискомфорт, а в гіршому втрату зубів. Ці мікроби здатні також проникати в наш організм завдяки трансплантації по слині та крові. Від цього вони викликають безліч різних захворювань (ревматизм, акне, нервові розлади), а ось ясна та зуби можуть впливати на захворювання нирок, шлунка та ендокринної системи. Ці причини є хорошим стимулятором того, щоб ви стежили за ротовою порожниною і автоматично запобігали решті захворювань у своєму організмі. Але пам’ятайте, що не завжди зуби можуть спричинити хвороби внутрішніх органів.

Засоби для догляду за зубами, які рекомендують професіонали

Щоб ваші зуби були здорові, необхідно купувати тільки правильні та ефективні засоби догляду за порожниною рота:

Правильне чищення зубів - 2 | Complex Dent1. Обов’язково у вашій ванні повинна бути зубна щітка. Але не просто зубна щітка, а саме та, що підійде вам. Є щітки з м’якими щетинками, вони спеціально розраховані для тих, хто має проблеми з яснами (кровоточивість ясен). Щітки із середньою грубістю щетин підійдуть для тих, у кого цілком здорові зуби та ясна. А щітки із грубими щетинками підійдуть лише для протезів.

2. Також у вас має бути зубна паста. Але знову ж таки проконсультуйтеся з вашим стоматологом, і нехай він вам порекомендує, яку краще купувати. Якщо є проблеми з яснами, і вони кровоточать, то вам потрібно придбати зубну пасту, яка зніме запалення і зупинить кровоточивість ясен.

3. Зубна нитка, він же флос. Але цією ниткою не варто дуже часто захоплюватися, оскільки вона має низку протипоказань. Якщо часто використовувати зубну нитку, можна нашкодити своїм зубам. Нитка варто підбирати правильно, наприклад, для тих, у кого зуби щільно прилягають один до одного, потрібна плоска нитка, а для тих, хто має невеликі відстані між зубів, кручена.

4. Також у вашому арсеналі має бути спеціальний пристрій для чищення мови. Але можна придбати спеціальну зубну щітку, яка має ребристу поверхню.

5. Ну і звичайно ж, придбайте ополіскувач. Він виконає ту роботу, з якою не впорається ні щітка, ні зубна нитка. Ополіскувач допоможе вам видалити зайві бактерії з-під язика, верхнього неба та з ясен. Також він має незамінну властивість – він освіжає ваше дихання на довгий час.

Як правильно потрібно чистити зуби

Ви повинні чистити зуби щонайменше 2 хвилини. У день цей процес має відбуватися двічі (вранці та ввечері). Після їжі обов’язково прополоскайте рота, щоб позбутися непотрібних залишків їжі на зубах.

Чистити зуби потрібно так: верхні зуби – зверху вниз, нижні – знизу вгору.
Зубною щіткою не можна користуватись більше 3 місяців, її потрібно міняти. Не забувайте чистити задню поверхню зубів та очищати язик від непотрібних бактерій та нальоту.

Якщо дотримуватись усіх цих правил, тоді ваші зуби будуть здорові, і ви залишитеся задоволені своєю посмішкою на довгий час.