Лікування карієсу молочних зубів: чи варто боятися?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Лікування та професійний догляд
  • 4
  • 2
Зміст

Лікування карієсу молочних зубів: чи варто боятися? - 1 | Complex DentЛікування карієсу зубів необхідне не тільки дорослим, а й дітям. Більше того, статистика стверджує, що серед дітей карієс є найбільш поширеним захворюванням.

Здавалося б: навіщо лікувати карієс молочних зубів? Адже скоро вони все одно випадуть. Але справа в тому, що карієс у малюків розвивається набагато швидше та глибше. Тому, якщо цим захворюванням були уражені молочні зубки, то дуже велика ймовірність того, що постійні зуби, що прорізаються слідом за ними, страждатимуть від тієї ж недуги.

Також деякі батьки запитують: а чи можна замість лікування просто видалити хворий молочний зуб, адже все одно рано чи пізно на його місці з’явиться новий? Ні, цього робити в жодному разі не можна, від карієсу цей варварський метод, може, й позбавить, але водночас принесе багато нових проблем. Наприклад, кривизна зубного ряду (як молочного, так і майбутнього), або пошкодження зачатків постійних зубів внаслідок видалення молочного неприродним шляхом.

Особливості лікування карієсу молочних та корінних зубів у дітей

Лікування карієсу молочних зубів: чи варто боятися? - 2 | Complex Dent Зрозуміло, класичне стоматологічне лікування карієсу зубів навряд чи застосовне до малюків. Адже в цьому випадку неможливо використовувати повний арсенал засобів: дитина не може тримати рота широко відкритим довгий час (а часом і взагалі відмовляється це робити), і до того ж, природно, лякається бормашини. Тому методи, що застосовуються у дитячій стоматології, зовсім інші. У першу чергу, вони переслідують цілі швидкого і безболісного лікування, щоб не сформувати у маленького пацієнта страх перед стоматологом на все життя.

Широкий спектр атравматичних (безмашинних) методів обробки каріозних порожнин спеціалізованими препаратами забезпечує безболісність лікування карієсу молочних зубів.

На сьогоднішній день будь-яка стоматологічна клініка, що поважає себе, має дитяче відділення, де практикуються всі можливі методи, щоб сформувати у дитини позитивне ставлення як до лікаря, так і до процесу лікування. Тому боятися не варто ні мамі, ні малюкові!