ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Видалення переднього зуба-1 | https://complex-dent.com.ua

Видалення переднього зуба

Видалення переднього зуба — це хірургічна операція, яку проводять під місцевою анестезією або в стані медикаментозного сну. Процедуру здійснюють перед протезуванням, а також у тому випадку, якщо консервативне лікування марне.

Показання для видалення переднього зуба

Видалення переднього зуба - 1 | https://complex-dent.com.uaЯкщо терапевтичне лікування не допомагає, пацієнтам призначають екстракцію переднього зуба. На радикальні заходи стоматологи йдуть у ситуації, якщо інші варіанти не призводять до позитивних результатів. Також трапляються екстрені випадки, коли зубну одиницю потрібно терміново видалити з лунки. Причиною цього можуть стати:

  • гнійне запалення;
  • кіста, свищ;
  • гострий біль;
  • перелом кореня або коронки

Якщо гострий біль неможливо зняти медикаментами, часто доводиться видаляти зуб. Показанням до екстракції бувають кіста переднього зуба, пошкодження кореня, перелом коронки. У цих випадках стоматологи намагаються зберегти цілісність зубного ряду, швидко усунувши вогнище проблеми.

Свідченням планового видалення може стати запущений карієс. Якщо понад 70% поверхні уражено карієсом і захворювання поширилося на корінь, зберегти здоров’я зубної одиниці навряд чи вдасться. Важливо подбати про зубний ряд та усунути проблему.

До екстракції вдаються при складному пульпіті, особливо в заплутаній кореневій системі восьмого зуба за неможливості якісно прочистити канали. Часто до видалення наводить прогресуючий пародонтит. Третя-четверта стадія рухливості зуба стає показанням видалення.

Планова екстракція проводиться в тому випадку, якщо зуб змінює прикус, призводить до асиметрії обличчя та викликає неврологічні болі, порушення у зубощелепній системі. Також радикальний метод може знадобитися під час протезування та встановлення брекетів.

Протипоказання до видалення переднього зуба

Стоматологічна клініка Комплекс Дент та наші фахівці рекомендують утриматися від операції при загостренні хронічних захворювань, ГРВІ та інших інфекцій. Протипоказанням можуть стати тяжкі захворювання серцево-судинної системи, порушення згортання крові. Пацієнти, які приймають препарати для розрідження та зсідання крові, також повинні попередньо проконсультуватися з кардіологом, сімейним лікарем, анестезіологом.

Видалення краще не проводити під час вагітності та менструації, у стані алкогольного сп’яніння. Про будь-які особливості здоров’я (алергії, захворювання серця, крові, нервової системи) необхідно повідомити стоматолога під час консультації.

Як відбувається видалення переднього зуба у дорослих?

Видалення зуба відбувається у кілька етапів. Спочатку стоматолог досліджує ротову порожнину, за наявності інфекцій призначає антибіотик за день до операції. Це дозволить уникнути попадання бактерій у кров під час процедури. Потім вводять препарат для анестезії та перевіряють чутливість. Операція може бути трьох видів:

  • проста;
  • складна;
  • атипова

При простій використовуються щипці. Передній зуб має лише один корінь і розташований у зручному для роботи місці, тому процедура видалення проходить легко та швидко.

Складна операція проводиться для отримання кореня переднього зуба або його частин. У такому разі після розтину ясна фрагменти зуба витягують за допомогою інструментів та бормашини.

Атипова операція може знадобитися при руйнуванні зуба, травмі, переломі верхівки кореня. Щоб не пошкодити нерв переднього зуба, на ясна роблять трапецієподібний розріз.

Своєчасна екстракція не дає інфекції поширюватись далі, допомагає зберегти здоров’я зубного ряду. Після вилучення зуба та його осколків стоматолог проводить зупинку крові, накладає антисептичні та знеболювальні препарати. При необхідності на ясна можуть накладатися шви. М’які тканини зшивають нитками, що саморозсмоктуються, або звичайними, які знімають на сьомий-десятий день.

Рекомендації щодо догляду за порожниною рота в післяопераційний період

Поки лунка не затягнеться, потрібно уникати потрапляння до неї їжі. Краще не вживати холодні та гарячі напої, тверду їжу. Необхідно утриматися від куріння, оскільки нікотин звужує судини та уповільнює загоєння рани. Потрібно регулярно проводити ротові “ванни” (набрати в рот антисептика і потримати 2 хвилини) для профілактики запалень та інфікування тканин. Полоскання повинне бути помірно інтенсивним, щоб згустки крові в лунці залишалися на місці. Допустимо використання аналгетиків для зняття болю.

Видалення переднього зуба у Києві: ціна та вибір клінік

Complex Dent — це сучасна стоматологічна клініка, до якої звертаються пацієнти з усієї України. У нас працюють досвідчені фахівці, які уважно ставляться до кожного пацієнта. Стоматологічна клініка знаходиться недалеко от станцій метро Дарниця та Лівобережна, куди зручно приїхати на консультацію з будь-якого району Києва. Особливо близько Дарницький та Дніпровський райони столиці, у тому числі масив Воскресенка.

Вас приємно здивують спектр послуг та їх вартість, сучасне обладнання та якісний сервіс. Наш персонал робить все, щоб ви відчували себе комфортно під час відвідування клініки. Записуйтесь на прийом онлайн або телефоном і приїжджайте на консультації до досвідчених стоматологів Комплекс Дент.