Жувальні зуби часто піддаються карієсу та вимагають лікування. Головне завдання при пломбуванні таких зубів – реставрація жувальної поверхні та відновлення функцій. Стоматологічна клініка Комплекс Дент пропонує послуги з лікування карієсу та встановлення пломб для пацієнтів з усієї України.
Які пломби встановлюють на жувальні зуби?
На відміну від передніх зубів, жувальні мають фісури – нерівності, вузькі та широкі борозенки на поверхні. Саме вони найчастіше піддаються карієсу: досить складно вичистити моляри зубною щіткою, на них часто залишаються бактерії, які і призводять до розвитку захворювання. Якщо зубах утворюються каріозні порожнини, їх необхідно терміново лікувати. У процесі лікування пошкоджені карієсом тканини видаляють, а порожнину заповнюють пломбувальним матеріалом.
Для пломбування в Complex Dent у Києві застосовують такі матеріали:
- склоіономер + композит.
- композит світлового затвердіння;
- наногібридний композит світлового затвердіння з вкрапленнями кераміки;
- склоіономер + композит.
Амальгама — це сплав срібла, олова, цинку, міді та ртуті. У властивостях цього матеріалу використовується здатність ртуті розчиняти деякі види металів. Цей матеріал відрізняється міцністю та довговічністю, він може служити понад 10 років. Ціна його досить низька, а ось безпека опиняється під питанням. У сучасній стоматології амальгама використовується рідко, оскільки метал зазнає корозії, каріозна порожнина вимагає дуже ретельної обробки і є ризик виникнення вторинного карієсу.
Золото не піддається корозії, нетоксичне і може служити понад 20 років. Вартість дорогоцінного металу висока, такі пломби роблять на замовлення і не в кожній клініці. Золоті пломби можна вважати предметом розкоші або застарілим способом пломбування, оскільки сьогодні є доступ до композитних матеріалів, в яких поєднується надійність, простота встановлення та доступність.
При карієсі кореня композит поєднують зі склоіономером. Це акрилові та композитні смоли у поєднанні з наповнювачем, який містить фтор.
Композитний матеріал має низку переваг. Його використовують і для жувальної, і передньої групи зубів. Існують десятки відтінків, завдяки чому пломба повністю збігається з природним кольором емалі та виявляється непомітною. Композит може давати усадку, але він має високу міцність і довгий термін служби.
У клініці Комплекс Дент, що у Дніпровському районі Києва, біля Воскресенки, активно використовуються композитні пломбувальні матеріали. Це композитна смола з фарфоровим чи керамічним наповнювачем. Наносять її шарами, сушать УФ-лампою, під впливом якої композит застигає за кілька секунд. Завдяки цьому процес лікування значно скорочується, а після візиту до стоматолога не доведеться утримуватись від їжі та напоїв. Для пломбування зуба за допомогою композиту достатньо одного візиту до лікаря.
Етапи пломбування жувального зуба
Пломба на жувальні зуби встановлюється у кілька етапів:
- діагностика;
- видалення нальоту та каменю;
- видалення уражених тканин;
- обробка порожнини;
- пломбування.
Для діагностики може використовуватися зондування, рентген, при потребі виготовляється зліпок. Все це допомагає визначити сферу поширення захворювання. Потім стоматолог очищає зуб від нальоту і підбирає відповідний відтінок пломбувального матеріалу. Після чого починається підготовча робота – видалення тканин, уражених карієсом.
Потім порожнину обробляють антисептичними засобами та протравальними гелями. Для протруювання використовується ортофосфорна кислота, яка видаляє бактерії. Наступний етап – пломбування зуба та шліфування поверхні.
Скільки коштує світлова пломба на жувальні зуби?
У клініці Комплекс Дент у районі Лівобережної та Дарниці пломби з композитних матеріалів можна встановити за доступною ціною. У нас працюють лише кваліфіковані спеціалісти, які дають гарантію на свою роботу. Найновіше обладнання, якісні матеріали, безкоштовний щорічний огляд – все це чекає на вас у Complex Dent. Регулярна дезінфекція та антисептична обробка обладнання гарантують нашим пацієнтам безпеку.
Звертайтеся до досвідчених стоматологів – і ваші зуби завжди будуть здоровими!