ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Лікування ВНЧС-1 | https://complex-dent.com.ua

Лікування ВНЧС

ВНЧС — це скронево-нижньощелепний суглоб, який утворює з’єднання між скроневою кісткою та нижньою щелепою. Цей суглоб практично завжди перебуває у дії – при розмові, жуванні, ковтанні. Лікування СНЩС вимагає комплексного підходу, оскільки порушення можуть стосуватися і зубного ряду, і жувальних м’язів, і опорно-рухового апарату.

Дисфункція СНЩС та її симптоми

СНЩС є складною структурою зв’язок, кісткових тканин і м’язів, завдяки яким нижня щелепа може рухатися. На порушення у роботі нижньощелепного суглоба можуть вказувати такі симптоми:

  • клацання або хрускіт при відкритті рота;
  • біль під час жування;
  • порушення прикусу;
  • асиметрія особи;
  • головний біль, запаморочення;
  • шум, дзвін у вухах;
  • болі в спині, плечах.

Лікування ВНЧС - 1 | https://complex-dent.com.ua/Причини цих симптомів різноманітні. Це може бути травма суглоба, мимовільне стискання зубів внаслідок бруксизму, тривале жування на одній стороні. До порушень може призвести відсутність зубів, неправильний прикус, підвищена стирання зубної емалі. Якщо оклюзійна поверхня зуба змінюється, виникають і порушення прикусу. До дисфункції може призвести підвищене навантаження під час занять спортом, прийом гормональних препаратів.

Встановити причину патології суглоба нелегко, тому діагностикою займається не стоматолог та ортодонт, а гнатолог. Саме гнатологія розглядає взаємозв’язок усіх компонентів нижньощелепного суглоба та дозволяє знайти причину порушень. За підсумками діагностики призначається консервативне, реконструктивне чи ортопедичне лікування. Може знадобитися хірургічне втручання.

Що буде, якщо не лікувати дисфункцію ВНЧС?

Якщо не лікувати дисфункцію СНЩС, симптоми почнуть посилюватися, патологія — прогресувати. Біль і дискомфорт супроводжуватимуть не тільки при жуванні та розмові, але й за будь-якого руху. Зубощелепна система почне дедалі гірше справлятися зі своїми функціями. Крім того, знайти причину проблеми стане складніше, як усунути її. Тому чим раніше зверніться до лікаря, тим більше шансів уникнути ускладнень та швидко впоратися з дисфункцією щелепного суглоба.

Методика лікування ВНЧС

Лікування починається з діагностичного обстеження, яке включає такі процедури:

  • дослідження м’язів голови та шиї;
  • рентген, КТ або МРТ лицьового скелета;
  • неврологічне обстеження;
  • внутрішньоротові фотографії;
  • виготовлення моделі щелеп.

Лікування ВНЧС - 2 | https://complex-dent.com.ua/Також лікар здійснює мануальний аналіз. Визначає об’єм та траєкторію рухів щелепи, промацує жувальні та мімічні м’язи, міжзубні контакти та прикус. Сила стиснення м’язів визначається за допомогою. електроміографії. На основі цих досліджень підбирається методика лікування СНЩС. Насамперед пацієнт проходить консервативне лікування — зняття болю та набряку. За потреби призначається використання капи або шини. Шина знімає болючі відчуття і розслаблює жувальні м’язи, каппа не дає зубам стулятися під час сну і допомагає уникнути руйнувань зубної емалі при бруксизмі.

Якщо гостра фаза захворювання позаду, проводиться реконструктивне лікування суглоба. Воно полягає в корекції положення компонентів суглоба, нормалізації роботи м’язово-зв’язувального апарату та корекції прикусу. Іноді потрібна реконструкція зубних рядів за допомогою протезів, накладок. У складних випадках вдаються до хірургічного втручання – пластиці суглоба.

Лікуванням дисфункції СНЩС займаються стоматологи різних спеціальностей та гнатологи, які працюють на стику кількох дисциплін. Стоматологічна клініка Комплекс Дент пропонує сучасні методи діагностики та ефективне лікування захворювань щелепного суглоба.

Complex Dent — якісна стоматологія України

Клініка Complex Dent розташована у Дніпровському районі Києва, біля масиву Воскресенка, метро Лівобережна, Дарниця. Серед переваг нашої клініки не тільки зручне розташування, а й доступна ціна на послуги, професійні та досвідчені лікарі, нове обладнання та сучасні методики лікування. Стоматологи дають гарантію на всі види роботи, а пацієнти отримують право на безкоштовний огляд двічі на рік. Вартість консультацій та лікування можна дізнатися на сайті.